Żagiel lotni

ATOS – naprawa pokrycia.
Cześć Paweł. Pamiętam jak mi podszywałeś Atlasa, przed zszyciem podkleiłeś dwustronną tasiemką, żeby się nie przesuwało. Co to była za taśma. Muszę lekko pocerować Atosa i chcę wszystko już przygotować (małe prucie się przy nosku i wymiana rzepów na krawędzi spływu), a rodzai taśm trochę jest i sam nie wiem, które wybrać. Jedne z klejem akrylowym, drugie silikonowym, a jeszcze inne z klejem kauczukowym… Doradź, proszę.
Do tych celów używa się taśmy obustronnie klejącej na nośniku z flizeliny, papieru lub cieniutkiej folii. W sklepie żeglarskim dostaniesz. Szerokości 6mm, 9mm, 12mm…  A jak nie, to mam trochę. 
A taśm velcro (rzepy) z klejem nie używaj, bo mogą zniszczyć żagiel. Taśmy obustronne użyj. Dacron zrobi się żółty, może się pofałdować, często resztki rozpuszczonego kleju wypływają i brudzą całe pokrycie.
Też się szykuję do naprawy mojego i będę robił szablony do szycia nowych żagli Atosa VC-N (pierwszy model). Na zamówienie i w dowolnych kolorach. Więc jak by naprawa się nie udała, to masz alternatywę… 🙂