PILOCI

Na lotniach VEGA szkoliły się setki pilotów w Polsce i Europie. A to za sprawą najpopularniejszej chyba VEGA 106 UNI i SPORT. 

Budowanej według sprzedawanych planów konstrukcyjnych. Nawet znalazła się na znaczku pocztowym. Najprawdopodobniej była także produkowana przez kogoś w Rumunii pod nazwą AK-22.

 

 

Także ulubionej przez wszystkie szkoły lotniowe w Europie, VEGA ALFA. Produkowanej już seryjnie, a po zaprzestaniu produkcji, skopiowanej i produkowanej przez konkurencję.

Na lotniach VEGA latali piloci wyczynowi i reprezentanci wielu krajów europejskich. Wielu z nich, to dzisiaj uznane sławy lotniarstwa, którzy zaczynali swoją karierę na Vegach. Wystarczy tylko wymienić takie nazwiska jak: Manfred Ruhmer, Gerolf Heinrichs, Thomas Weissenberger, Hans Kiefinger, Ulli Blumenthall, Peter Kummer…

Na lotniach VEGA latają jeszcze dzisiaj piloci, którzy cenią sobie te konstrukcje za solidność wykonania, wytrzymałość i własności lotne. I to pomimo zaawansowanego wieku lotni. Także wiele skrzydeł lata do dzisiaj z napędami, jak Minimum Schwarze czy Mosquito.

Tu znajdziecie ich sylwetki.